Šiame pamišusiame pasaulyje visi bando įminti amžinąjį klausimą, kokia gi yra gyvenimo prasmė. Į šį klausimą trumpai ir tiksliai atsakė pats Dalai Lama, skelbdamas, kad mūsų egzistencijos tikslas – siekti laimės. Tačiau mes vėl susiduriame su kliūtimi – kaip pasiekti laimę ir pagaliau jaustis laimingu? Kaip tapti laimingu? Kita vertus, įdomu išgirti, kokios yra kitų žmonių mintys apie laimę.
Sunku apibrėžti, kas yra laimė, nes kiekvienam tai gali atrodyti skirtingai. Visgi iš esmės laimė – tai savo tikslų įgyvendinimas. Ir visai nesvarbu, kokie tie tikslai bebūtų – meilė, pinigai, karjera, populiarumas ar panašiai.
Vis dėlto, reikėtų stengtis nesusitelkti ties materialinėmis vertybėmis, nes dažniausiai paaiškėja, kad laimė – visai ne materialūs dalykai, kad ir kaip banaliai tai beskambėtų.
Tyrinėtojai yra nustatę, kad nuo materialinių aplinkybių priklauso vos 10 procentų laimės, o naujų daiktų įsigijimas – tai tik laikinas malonumas, nuotaikos pakėlimas, tačiau ne laimė.
Viena didžiausių žmonių problemų yra ta, kad jie nesuvokia, kas yra tikroji laimė.Mes nesugebame teisingai atskirti, kas yra laimė, o kas – tik malonumas, džiaugsmo akimirka. Dauguma mūsų įsivaizduoja, kad turėdami geresnes finansines galimybes, jie jaustųsi bent truputį laimingesni. Tačiau iš tiesų tai tik trumpam pagerina nuotaiką, bet nesuteikia tikros ilgalaikės laimės. Didelė dalis pasiturinčių žmonių, turinčių visišką finansinę laisvę, nesijaučia nei truputį laimingesni nei tiesiog vidutiniškai uždirbantys žmonės.
Taigi, suvokimas, kad laimė nepriklauso nuo materialių dalykų, verčia dar giliau ieškoti atsakymo į klausimą, kaip pasijausti laimingu.
Visų pirma, logiška, kad tam tikrais momentais laimė atrodys nepasiekiama. Reikia suvokti, jog kartais liūdėti, būti blogos nuotaikos ar jaustis nelaimingam – visiškai normalu ir žmogiška. Tam gali būti daugybė priežasčių: nepasisekusi užduotis, artimo žmogaus praradimas, bloga žinia ar tiesiog sunki diena darbe. Visi išgyvena blogų dienų, savaičių ar net mėnesių – tai dar visai nereiškia, kad esate nelaimingi.
Žymus knygų apie laimės paieškas autorius Paul McKenna yra sakęs, jog raktas į laimę yra ne tai, ką turime, o mokėjimas tai vertinti. Čia ir atsiskleidžia pagrindinė laimės paslaptis. Laimės nereikia ieškoti, jos nereikia pirkti ar kurti. Laimę kiekvienas iš mūsų jau turime, mes privalome tik išmokti ją suprasti.
Šis stebuklingas jausmas nepriklauso nuo to, kiek daug galime sau leisti, kiek daug pasiekėme savo gyvenime ar, kiek daug turime. Jis priklauso nuo to, ar suprantame, kad galime būti labai laimingi dėl paprastų dalykų: būdami apsupti mylinčių žmonių, gyvendami šiltuose namuose, būdami sveiki, turėdami maisto ant stalo.
Savaime suprantama, visada galima (ir būtina) kelti sau aukštesnių tikslų, tik jų siekiant reikia nepamiršti mažyčių smulkmenų, kurios suteikia mūsų gyvenimams prasmę ir į juos atneša tikrąją, ilgai trunkančią laimę. Aš asmeniškai netikiu, jog yra kažkokia ypatinga paslaptis, kaip pasiekti šį jausmą. Ją atnešti gali tik proto galia, kurią pasitelkus ir išanalizavus savo gyvenimą, žmogus pagaliau ims vertinti turimus dalykus ir suvoks, kad jis iš tiesų yra laimingas.
Tačiau manau, kad prie laimės prisideda ir tai, kaip mes vertiname patys save, todėl pateikiu kelis paprastus žingsnius, kaip būti labiau savimi patenkintu ir nenuleisti rankų siekiant išsvajotosios laimės jausmo.
Eik savo keliu ir nebandyk niekam įtikti.
Juk ne veltui yra sakoma – visiems geras nebūsi. Užsibrėžtų tikslų siekti bus kur kas sunkiau, jei nuolat klausysi, ką apie tave kalbės aplinkiniai (o jie kalbės visada). Privalai nuolat priminti sau, kodėl tai darai ir eiti pirmyn, nesvarbu, ką sakys kiti, net jei kitiems tai atrodys beprotiška, neįmanoma ar kvaila. Tu vienintelis žinai, kokius tikslus sau išsikėlei, vadinasi vienintelis žinai, kaip juos pasiekti.
Nelygink savęs su kitais.Dažnai žiūrint į kitus žmones mes pradedame įsivaizduoti, kokie laimingi būtume jei turėtume tai, ką turi jie arba jeigu gyventume taip, kaip gyvena jie. Tiesa yra tokia, kad kartais negali net įsivaizduoti, kaip iš tiesų sunku tam žmogui, į kurį lygiuojiesi. Nepamiršk, kad niekas negyvena tobulo gyvenimo, tad gana manyti, kad visi gyvena geriau už tave.
Niekada dėl nieko nesigailėk.Nesigraužk padarius klaidų ir nekaltink savęs. Tai – tik laiko švaistymas. Savigrauža atims pasitikėjimą savimi ir taip laimės siekti taps dar sunkiau. Žvelk į viską kaip į gerą pamoką, įsimink, ką darei blogai, daugiau nekartok tų pačių klaidų ir eik pirmyn.
Visada ieškok naujų patirčių.Nuolat išbandyk kažką naujo, nes taip užpildysi savo gyvenimą naujais įvykiais, jis atrodys spalvingesnis, o tu jausiesi laimingesnis ir daugiau pasiekęs.
Nenuleisk rankų.Sunkumo akimirką atrodo, kad visi aplinkiniai gyvena tiesiog puikiai, o būtent tau kažkodėl nepasisekė. Nusiramink ir prisimink, kad sunku yra ne tau vienam. Šią akimirką šimtai žmonių išgyvena dar blogesnius laikus. Net jei kiti ir atrodo laimingi – dar nereiškia, kad taip ir yra. Nustok graužti save mintimis, kad esi vienintelis žmogus, kuriam nesiseka.
Nuolat laikantis šių punktų, turėtumėte jaustis labiau savimi patenkinti ir lengviau eiti laimės pažinimo keliu. Jums tereikia suvokti, kad laimė jau slypi mūsų galvose, tereikia imti teisingai mąstyti ir ją atrasti.